Kézműves dézsafürdő
Kezelési és karbantartási utasítás
A garancia, csak rendeltetés szerű használat és a használati útmutatóban leírtak betartása esetén érvényes!
A garancia, csak rendeltetés szerű használat és a használati útmutatóban leírtak betartása esetén érvényes!
A dézsát olyan egyenletes és vízszintes helyen kell elhelyezni, ami elbírja a dézsa feltöltött állapotbeli tömegét, és a fürdőzőket is! Ez max. 4000kg. A fogadó talajnak teljes terjedelmében teherhordónak kell lennie, a dézsa súlya egyenletesen oszlik el a fogadó aljzaton.
A talaj kiegyenlítéséhez sóder, kavics, vagy beton is használható.
Semmilyen esetben sem szabad a dézsát közvetlenül a földre, vagy olyan helyre telepíteni, ahol az aljnövényzet meggátolhatja a levegő szabad áramlását és kárt tehet idővel a dézsa szerkezetében.
Helyezze a dézsát olyan helyre, ahol nincs probléma a víz elvezetésével. Az elhasznált fürdővizet engedje le egy tömlővel.
Amennyiben a dézsát épület közelében helyezi el, ügyeljen arra, hogy a dézsa kéménye megfelelő távolságban legyen minden gyúlékony anyagtól vízszintes és függőleges irányban egyaránt (minimum 3 méter). Amennyiben a kémény közelében gyúlékony anyag van, mindenképpen használjon hőszigetelést a kémény körül. Tető közelében a kémény tetejének minimum 1 méterrel meg kell haladnia a tető legmagasabb pontját. Figyeljen arra, hogy a kályha közelében, az égéstér előtt se legyen semmilyen gyúlékony anyag.
A dézsa összeszerelt állapotban kerül kiszállításra, Önnek mindössze a kéményt kell elhelyeznie a következőképpen:
Az első használat alkalmával a faburkolatú dézsák szivárogni fognak, ez azonban teljesen normális jelenség, ami néhány használat után teljesen megszűnik. Amennyiben 2-3 hét alatt sem szűnik meg a szivárgás, a fém pántokat meg kell szorítani (alsó/középső).
Az első feltöltés alkalmával faburkolatú dézsáknál több vízre van szükség, mint a későbbiekben. A dézsa fala csak rendszeres használat esetén válik teljesen szigeteltté. Ritkán azonban folyamatos használat esetén is előfordulhat apró szivárgás. Ilyen esetben, a pántok meghúzásával vagy a külső oldal felől szilikon vagy ragasztó használatával orvosolható a szivárgás. A javítást csak a dézsa üres és száraz állapotában szabad elvégezni.
Az első használat előtt javasoljuk, távolítsa el, az esetleges forgácsokat, szennyeződéseket a dézsából. Olvassa el az alábbi fontos tudnivalókat:
SOSE GYÚJTSON TÜZET A KÁLYHÁBAN, HA A DÉZSA ÜRES, VAGY NINCS MEGFELELŐ MENNYISÉGŰ VÍZ BENNE, MERT EZ A KÁLYHA MEGRONGÁLÓDÁSÁHOZ, ANYAGÁNAK OLVADÁSÁHOZ VEZET!
A KÁLYHA HASZNÁLATA KÖZBEN A VÍZSZINTNEK MINDEN ESETBEN A FELSŐ ÁTVEZETŐ CSŐ FELETT 5CM-EL KELL LENNIE!
Amennyiben hosszabb ideig használaton kívül van, valamennyire a hőkezelt fából készült dézsa is veszít a szigetelőképességéből. Az új dézsák szinte minden esetben szivárognak.
Az első feltöltés közben javasolt bevizezni az egész dézsát, így a fa gyorsabban megtelik vízzel. A dézsa feltöltéséhez jóval több vízre van szükség, mint amennyi annak a névleges befogadóképessége. Figyeljen arra, hogy ne töltse túl a dézsát, valamint arra, hogy a lefolyó dugója, be legyen dugva!
FIGYELEM! SOSE ENGEDJE LE A VIZET A DÉZSÁBÓL ADDIG, AMÍG A KÁLYHA NEM HŰLT KI TELJESEN!
FIGYELEM! NE HAGYJA MEGFAGYNI A VIZET A DÉZSÁBAN! FAGYPONT ALATT ENGEDJE LE A VIZET, VAGY BIZTOSÍTSA A FOLYAMATOS FŰTÉST!
Az ajánlott fürdőzési vízhőmérséklet +36-37°C, nem javasolt ennél melegebbre fűteni a vizet.
A kályha ugyanúgy működik, mint egy hagyományos háztartási fatüzelésű kályha. Az égéstérbe először kisebb méretű tűzifát adjon, majd folyamatosan egyre nagyobb darabokat. A hatékonyabb működés végett fürdőzés közben célszerű folyamatosan fenntartani a tüzet. A SZÉN HASZNÁLATA TILOS! A hamutálat minden használat után ürítse ki! A kályhában hagyott hamu megrövidíti az égéstér élettartamát. A hamulapátot ne hagyja a hamutálban tüzelés közben, mert az rongálódáshoz vezet. A hamulapát csak a hamutál kiürítéséhez használható.
Száraz fát használjon a tüzeléshez.
Tűzgyújtó folyadékokat csak az előírásoknak megfelelően használjon. Javasoljuk, hogy használaton kívül fedje le a dézsát, mert így kevesebb szennyeződés jut a vízbe.
FIGYELEM! A kereskedelemben kapható vízkezelő tabletták, rezet és alumíniumot tartalmazhatnak, ami reakcióba lép a kazán anyagával! Az ilyen esetekben keletkezett károkért, felelősséget nem tudunk vállalni!
A megfelelő higiénikus állapot megőrzése végett a dézsában rendszeresen cserélni kell a vizet, és a dézsát tisztítani kell.
A tisztításhoz lehetőleg természetes alapanyagokból készült szereket használjon. Feltétlenül ügyeljen a dézsát használó gyermekekre, idősekre. Bizonyosodjon meg róla, hogy a dézsa lépcsői biztonságosak, különösen fagypont alatti időben, amikor a lépcső jeges lehet.
Fertőző bőrbetegséggel, valamint szív- és érrendszeri problémákkal nem javasolt a dézsafürdő használata.
A megfázás elkerülése végett hideg időben viseljen sapkát a fürdőzés közben.
A fém alkatrészek újrahasznosíthatóak, a fa elemeket el lehet égetni. A vegyszerrel kezelt fa elemek veszélyes hulladéknak minősülnek. A műanyag kompozit veszélyes hulladéknak minősül. Minden egyéb közönséges háztartási hulladéknak minősül.
A használati útmutató betartása esetén, 1 év teljeskörű garanciát vállalunk dézsáinkra.
Bármilyen felmerülő kérdéssel kapcsolatban, keressen bizalommal elérhetőségeinken!
Józsa Judit e.v